Uskutečněné akce

Oslavy 125. výročí TJ SOKOL Dobřív

 
U příležitosti 125. výročí založení Tělocvičné jednoty Sokol Dobřív a uctění Památného dne sokolstva  připravili organizátoři v dobřívské sokolovně sportovní odpoledne. Zastoupeny byly ukázky jednotlivých oddílů jak v mládežnických, tak i dospělých kategoriích. Mohli jste shlédnout vystoupení dětí v oddílech kopané, národní házené a gymnastické vystoupení, závěrem následovala společná "krokovka", která všechny dobřívské děti a mládež stmelila v jeden celek. Své vystoupení si užily i dobřívské ženy, které konečně měly možnost předvést skladbu "Pro radost" svým příbuzným a přátelům. S pomocí cvičenců z TJ Blovice zástupci naší jednoty představili skladbu "Generations together", se kterou reprezentovali svoji vlast na letošní Gymnaestrádě v Helsinkách. Své umění ukázali i tanečníci z SH dance Dobřív s vystoupením country tanců. Upoutala zajisté i ukázka nové akvizice - cvičení Rodičů a dětí.
 
Závěrem mohli návštěvníci shlédnout promítání sokolských sletů od roku 1994. Byla připravena výstavka fotografií a malé občerstvení.
 
Výbor TJ SOKOL Dobřív děkuje všem, kteří se jakkoliv podíleli na této akci.
 
Myslíme, že proběhla důstojná oslava našeho výročí s ukázkami pravidelné práce našich oddílů.
 
Odkazy na videa:

 https://youtu.be/xxx48zl-PJw

 https://youtu.be/3gOWe4j_rgs

https://youtu.be/k-PWe_ezRxI

 

odkaz na fotografie:

 
https://akinom11.rajce.idnes.cz/Oslavy_125.vyroci%2C_TJ_Sokol_Dobriv/
 
 
 
 

SOKOLGYM  2015

SOKOLGYM Praha

     Projekt odstartovala 18. května akce v pražském Tyršově domě, který právě v těchto dnech oslavil 90. výročí od svého otevření. Celý týden se zájemci mohli zapojit do různých workshopů, vyzkoušet moderní aktivity, jako např. parkour, rope skiping a Bosa Cardio, nebo navštívit cvičení zaměřená především na zlepšení zdravotního stavu a kondice. Vrcholem oslav v Tyršově domě byl sobotní večerní program se zařazením hromadných skladeb, vystoupení gymnastek a gymnastů, experimentálního žonglování, cvičení na kruzích a dalších zajímavých vystoupení. Zahájení patřilo starostce ČOS Haně Moučkové. V průběhu večera se promítaly na stěnu tělocvičny záběry z otevření Tyršova domu před 90. lety. Zkrátka bylo se celý večer na co dívat.

     Akce se zúčastnilo i šestnáct žen naší tělocvičné jednoty, které společně s ostatními cvičenkami předvedly skladbu Pro radost autorky Marie Frantové. Většina našich žen již cvičila na mnoha akcích a sletech, ale myslím, že toto bylo první večerní vystoupení s umělým osvětlením, které absolvovaly. Vyzkoušely si tedy cvičení skladby Pro radost s rozzářenými reflektory a skladba se jim opravdu moc povedla. Oceněním pro všechny byl potlesk publika nejenom po skončení cvičení, ale i v průběhu skladby.  Další akce, která je zařazena do projektu SokolGym 2015 je Sokolské Brno, kam naše výprava také míří. Držte nám pěsti, ať se nám vše podaří.

 

Sokolské Brno

     V prvním červnovém víkendu jsme se zúčastnili akce Sokolské Brno 2015 v Brně. Tato slavnost měla připomenout 25 let obnovení Sokola.

     Příprava na společné vystoupení začala již na podzim minulého roku, scházely jsme se 2x týdně a svědomitě procvičovaly každou pozici. Naše skladba s názvem „Pro radost“ je sedmiminutová a skládá se ze třech oddílů. Každý je v jiném rytmickém tempu, vcelku tvoří velmi pěkné a na oko libé podívání.

     Celé vystoupení jsme  si  již nanečisto vyzkoušely v polovině května v Praze, a tak jsme  dobře připravené vyrazily do největšího města na Moravě, do Brna.

České dráhy nezklamaly naši důvěru a včas dopravily celou naší cvičící skupinu na místo.

Pozitivně jsem též uvítaly, že jsme byly ubytované přímo v areálu, odpadly nám tedy starosti s dopravou po městě a případným ztrácením cvičenek v pro nás neznámém městě.

      V sobotu již od dopoledních hodin probíhala za doprovodu ostrých slunečních paprsků secvičná všech hromadných skladeb.  Této události se účastnily čtyři a půl tisíce cvičenců a předvedli 14 hromadných skladeb. Nejstarší cvičence na této akci bylo 88 let, nejmladšímu účastníkovi 2 roky, všichni svůj úkol zvládli na jedničku.

      Samotný slavnostní ceremoniál se konal v neděli po poledni.  Zahájil ho průvod cvičenců a jednačtyřiceti praporečníků, kteří se divákům představili v dobových sokolských krojích. Celé slavnosti přihlíželo osmnáct set diváků. A jelikož jsme byly vybrány do prvních řad, dostavila se i tréma. Ta však vidět nebyla a tak věřím, že se vystoupení divákům líbilo, což ocenili bouřlivým potleskem.

      I přes to, že byl tento víkend pro mnohé z nás psychicky i fyzicky vyčerpávající, již jsme nabraly nových sil, se kterými se chystáme na vystoupení v Plzni, na podzim letošního roku také v Rokycanech a Dobřívě.

     Ještě bych ráda touto cestou upřímně poděkovala našim učitelkám Monice Koudelkové a Pavle Beránkové za trpělivost, s níž nás naučily celou skladbu.

     Právě díky jim jsme mohly ukázat, jaké v nás dřímají „sokolky“.

 

                                                                                                   Dana Kahovcová

 
 
4. ročník Volejbalového turnaje dobřívských čtvrtí se uskutečnil 21.6.2014 v areálu Josefa Laibla nad sokolovnou.
Turnaje se zúčastnilo 9 týmů z jednotlivých částí Dobříva. Všichni si volejbal moc užili.
 
Oceňuji nadšení a kladný přístup všech volejbalistů a moc děkuji všem za snahu a práci na týmových dresech.
Moc se mi líbila originalita a různorodost pojetí dresů družstev všech týmů.
 
Fotografie můžete shlédnout na:    https://bobtitl.rajce.idnes.cz/Volejbal_2014/
                                        nebo:  https://petrpet.rajce.idnes.cz/Dobriv-turnaj_volejbal_2014/
 
 

 

 

33. ročník Rokycanskem na kole

Za neuvěřitelně nepříznivého počasí odjíždělo od sokolovny v Dobřívě v ranních hodinách celkem 74 cyklistů v nepřetržitém dešti.
Trasu 30 km zvolilo celkem 24 účastníků, 50 km 40 cyklistů, 100 km 7 cyklistů a 130 k m 3 cyklisté.
V Areálu Václava Svobody všechny cyklisty přivítala Jana Babická, poděkovala jim za účast a zhodnotila letošní ročník.
Za mraky se objevilo sluníčko až při losování tomboly.
 

 

 

Na Bábovku s bábovkou - 8.11.2014

Letošní 8. ročník byl ve znamení slunečného počasí a zaznamenal hned dva rekordy.

38 účastníků a 19 bábovek byl největší počet v celé historii akce.

Na vrcholu Bábovky byl odhalen model bábovky, který se stane symbolem i dalších ročníků.

Dík patří všem zúčastněným za skvělé bábovky i příjemnou atmosféru. Akce se velice vydařila. 

 

Fotografie si můžete prohlédnout na :

https://titanik1.rajce.idnes.cz/8.11.2014_Na_Babovku_s_babovkou/